BİZ SİZİ ARAYALIM

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Gebelik Sonrası Estetik

Doğum her kadın için en mucizevi deneyimlerden biridir. Ancak gebelik süreci, doğum ve doğum sonrası dönemde estetik açıdan kadınların hoşuna gitmeyecek durumlar ortaya çıkabilir. Elbette hem annenin hem de bebeğin sağlığı için estetik kaygılar gebelik döneminde ön planda değildir. Ancak özellikle doğum sonrası dönemde ortaya çıkan fiziksel problemler, estetik kaygıların artmasına sebep olabilir. Bu da kadınlarda psikolojik sorunların ortaya çıkmasına gidecek boyutta etkili sonuçlar doğurabilir. Ancak unutulmamalıdır ki günümüz estetik uygulamalarıyla gebelik dönemi ortaya çıkan istenmeyen görüntüyü tekrar arzuladığınız hale getirebilirsiniz.

Genelde gebelik ikiz değil tek çocukla gerçekleştiyse çok ciddi problemler ortaya çıkmamaktadır. Ancak kişinin yaşı, kişisel özellikleri ve varsa sahip olduğu bazı hastalıklar üzerinden normal bir senaryoya göre gebelikten daha fazla etkilenme ihtimali söz konusudur. Gebelik sonrası ortaya çıkan başlıca problemler arasında memede hacim kaybı ve sarkmalar ile karında çatlak ve sarkmalar en sık gözlemlenenlerdir. Gebelik sonrası estetik, direkt olarak bir uygulamanın kendisi değildir. Doğum yapan kadının gebelik sonrası dönemde yaşadığı estetik problemlerinin tespit edilip, ihtiyaç duyulan estetik operasyonların bir bütün olarak gebelik sonrası estetik altında birleştirilmesidir. Gebelik sonrası estetik uygulamalarında süreç hastanın şikayetlerini iletmesi ve bu şikayetler ışığında gerekli araştırma ve analizlerin yapılmasıyla başlar. Daha sonra kişinin ihtiyaç duyduğu estetik süreçler belirlenir ve hangi prosedürler üzerinden bu operasyonların gerçekleşeceği organize edilir.

Gebelik sonrası estetik kapsamında karın germe, meme dikleştirme, liposuction, lazer veya mezoterapi ile çatlak tedavisi, vajinoplasti ve leke tedavisi gibi uygulamalar yapılmaktadır.

Operasyon:

  • Gerekli zaman: Her operasyon özelinde farklı zamanlar o
  • Anestezi çeşidi: Genel anestezi veya lokal anestezi


Olası yan etkiler:

  • Operasyon özelinde değişmektedir


İyileşme Süreci:

  • Operasyon özelinde değişmektedir