BİZ SİZİ ARAYALIM

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Göz kapağı estetik uygulamaları da yüz estetiği kapsamında göz kapağı deformasyonlarını iyileştirmek için başvurulan yöntemlerdir. Göz kapaklarımız yaşa bağlı olarak deformasyona uğrayabilir. Ayrıca genetik faktörler, çevresel faktörler, yapılan iş ve çalışma şartları, yerçekimi, stres, uyku problemleri gibi nedenler üzerinden de göz kapaklarında kozmetik sorunlar meydana gelebilmektedir. Böylece hem estetik açıdan hem de işlevsel açıdan göz kapaklarının kazandığı yeni form kişilere sıkıntı çıkarabilir. Bu durum kişilere daha yaşlı ve yorgun bir ifade kazandırmasının yanında, fazla cilt ve torbalar üzerinden işlevsel sorunlar da açığa çıkarabilir. Bunlar da hem estetik olarak kötü bir görüntünün hem de görme alanının daralması, göz koordinasyonunun zayıflaması ve görüş sürekliliğinin bozulması gibi fonksiyon bozukluklarının ortaya çıkmasını sağlar.

Göz kapağı estetik ameliyat uygulamaları genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. Burada hangi anestezi prosedürünün uygulanacağı hem hastanın mevcut durumuna hem de özel isteğine göre belirlenmektedir. Göz kapağı estetik operasyonları klinik ortamda gerçekleştirilir. Hastanemiz kliniğinde çalışan alanında uzman hekimler, farklı etnik kökene sahip insanların göz kapağı estetik operasyonlarını gerçekleştirmiş, alanlarında oldukça deneyimli cerrahlardır. Bu durum özellikle  göz kapağı ameliyatları için oldukça önemlidir çünkü göz kapakları farklı şekillerde görülebilir. Bu süreçte ihtiyaç duyduğunuz tedavi ve sizin arzularınız göz önünde bulundurularak hayalinizdeki görüntüye kavuşmanız sağlanır.

Göz kapağı ameliyatları hasta ve Doktorumuzun birlikte istişare etmeleri sonucu Genel ya da Lokal Anestezi altında ameliyathane ortamında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Cerrahlarımız farklı etnik kökene sahip hasta portföyüne sahip olmaları ile göz kapağı ameliyatı yapma konusunda geniş yelpazede deneyim sahipleridir. Bu sebeple işleminiz kişisel gereksinimlerinize göre şekillendirilerek yapılacağından emin olabilirsiniz.

Operasyon:

  • Gerekli zaman: 1-3 saat.
  • Anestezi çeşidi: Genel, Lokal ya da Sedasyon


Olası yan etkiler:

  • Geçici Morluk, şişkinlik, göz çevresinde aşırı hassasiyet ve hissizlik
  • Göz içinde kaşınma, göz çevresinde gerginlik hissi, aşırı göz yaşı


İyileşme Süreci;

  • Okuma: 2-3 gün
  • İşe Dönüş: 7-10 gün
  • Spor ya da yorucu etkinlik: 3 hafta
  • Son Görünüm: 2-4 hafta