BİZ SİZİ ARAYALIM

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Erkek Meme Estetiği (Jinekomasti)

Erkek meme estetiği kapsamında uygulanan jinekomasti tedavisi, erkeklerde çeşitli faktörler üzerinden meydana gelen kadın tipi meme probleminde yani jinekomasti durumunda kullanılmaktadır. Çoğunlukla ergenlik döneminde başlayan bu rahatsızlık, ergenlik dönemi büyüme hormonlarındaki farklılıktan dolayı oluşmaktadır. Bu dönemde oluşan kadın tipi meme durumu genellikle geçicidir ancak bazı durumlarda kalıcı olarak devamlılık gösterebilir. Ayrıca yalnızca ergenlik döneminde değil ileri yaşlarda da oluşma ihtimali ve kalıcılık gösterme ihtimali söz konusudur. Altında yatan sebeplerden ilki yağ dokusundaki artış, ikincisi ise meme bezlerindeki büyüme olarak açıklanmaktadır. Jinekomasti gelişiminde bu sebeplerden biri mevcut olabileceği gibi her ikisi de süreci tetiklemiş olabilir. Hormonal bozukluklar, kullanılan bazı ilaçların ortaya çıkardığı yan etkiler, kötü beslenme alışkanlıkları, yüksek kilo problemi gibi faktörler üzerinden jinekomasti gelişimi gözlenebilir. Erkek meme estetik uygulamalarında problemi giderebilmek adına cerrahi müdahale şarttır. Jinekomasti geliştiği takdirde herhangi bir ilaç ya da egzersiz tedavi programı kadın tipi meme oluşumunu geçirmemektedir. Dolayısıyla estetik uygulamalara başvurulması önerilmektedir.

Jinekomasti oluştuğu takdirde erkeklerin gerek kıyafet seçimleri gerekse de sosyal hayatları ciddi şekilde olumsuz olarak etkilenebilir. Özgüven problemi yaşayan ve kendilerinden memnun olmayan erkeklerde çeşitli psikolojik problemler ortaya çıkabilir. Ancak estetik operasyonlarla bu durum pozitif yönde değiştirilebilir.

Jinekomasti cerrahi uygulamalarında liposuction ve eksizyonel yani doku çıkarımı olmak üzere iki farklı yöntem kullanılmaktadır. Alanında profesyonel cerrah ekibimiz kişinin şikayetini, kişinin özelliklerini ve yaşadığı durumun boyutunu inceleyerek kişiye en uygun tedavi yöntemini belirler ve ardından süreç başlar.

Operasyon:

  • Gerekli zaman: 1-1,5 saattir
  • Anestezi çeşidi: Genel anestezi


Olası yan etkiler:

  • Hafif Ağrı
  • Ödem, morarma, şişkinlik


İyileşme Süreci:

  • İşe veya Okula Dönüş: 3 gün
  • Spor ya da Yorucu etkinlik: 4 hafta
  • Son Görünüm: Birkaç ay