BİZ SİZİ ARAYALIM

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Karın Germe (Abdominoplasti)

Karın germe estetik ameliyatları, aşırı kilo kaybı ve doğum sonrası süreçte hastaların sıkça başvurduğu estetik operasyonlar arasındadır. Ani bir şekilde kilo kaybetmek ya da aşırı kilo kaybı yaşamak karın bölgesinde yer alan deri dokusunda sarkmalar ve deformasyonlar oluşturabilir. Aynı şekilde doğum sonrası yavaş yavaş normal formunu kazanan karın bölgesinde de deformasyonlar ve sarkmalar görülebilir. Kas gevşemeleri, çatlaklar ve diğer cilt deformasyonları gözlenebilir. Alanında uzman cerrahlarımız tarafından kliniğimizde gerçekleştirilen karın germe estetik ameliyatları ile sarkmış olan cilt ve cilt altı alınır. Sürecin devamında gevşek hale gelmiş kasların tamiri gerçekleştirilir. Bu şekilde vücutta bir korse etkisi oluşturularak düz ve sıkı bir görünüm ortaya çıkarılır. Hastanın yaşadığı durumun boyutu ve sürecin ihtiyaçlarına göre bu aşamada liposuction yani yağ alma yöntemi de karın germe estetik operasyon sürecine dahil edilebilir. Hastanın ihtiyaçları ve arzuları doğrultusunda karın germe operasyonları üç farklı düzeyde gerçekleştirilebilir.

Mini Karın Germe

Mini karın germe olarak adlandırılan yöntemde minimal uygulamalar hayata geçirilir ve çok fazla müdahale olmaz. Mini karın germe operasyonunun en büyük özelliği göbek deliğinin yeri değiştirilmeden alt göbek bölgesinde yer alan minimal sarkmaların düzeltilmesidir.

Tam Karın Germe

Tam karın germe olarak adlandırılan karın germe estetik operasyonunda göbek deliğinin yeri değiştirilerek karın bölgesinde meydana gelmiş tüm belirgin sarkmalar düzeltilir.

Çevresel Karın Germe

Kişinin yaşadığı deri deformasyonu ve sarkma yalnızca karın bölgesiyle sınırlı olmadığı durumlarda çevresel karın germe prosedürü takip edilir. Bu durumda karın bölgesi haricinde sırt ve kalça bölgesinde de deri deformasyonları ve sarkmalar görülebilir. Çevresel karın germe estetik operasyonuyla birlikte çevresel olarak tüm sarkık dokular çıkarılmaktadır. 

Karın germe estetik ameliyatlarıyla birlikte aynaya baktığınızda iyi hissetmediğiniz görüntüden kurtulabilirsiniz. Tekrar arzuladığınız görünümü elde ederek estetik görünümünüzü ve kendinize olan güveni tazeleyebilirsiniz. Ancak bu süreçte yalnızca karın germe operasyonu yeterli olmayabilir. Tümüyle ideal bir görünüm ve sağlıklı bir form elde edebilmek için ek tedavilere ihtiyaç duyacağınız gibi, egzersiz aktiviteleriyle de formunuzu korumaya dikkat etmelisiniz.

Operasyon:

  • Gerekli zaman: 2 ile 4 saat
  • Anestezi çeşidi: Genel


Olası yan etkiler:

  • Geçici ağrı
  • Ödem, hareketlerde kısıtlılık 


İyileşme Süreci:

  • İşe veya Okula Dönüş: 10 gün
  • Spor ya da Yorucu etkinlik: 1 ay
  • Son Görünüm: 6 ay ya da 1 yıl