BİZ SİZİ ARAYALIM

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Yağ Alma (Liposuction)

Yağ aldırma estetiği yani liposuction uygulamaları günümüzde sıkça başvurulan estetik ameliyatları arasındadır. Elbette bunun sebebi günümüzde yağ aldırmaya duyulan ihtiyacın fazlalığıdır. Özetle yağ aldırma estetiği kapsamında, deri ile kas arasında bulunan yağ hücrelerini farklı yöntemler kullanarak vücut dışına çıkarmaya çalışırız. Özellikle kilo problemi yaşayan kişilerde başvurulan yağ aldırma estetiği ile birlikte hastalar, fazla kilolarından kurtulabilirler. Yağ aldırma estetiği yani liposuction uygulamaları, çoğunlukla diyet ve egzersiz gibi süreçlere hastanın yanıt vermemesi üzerine başvurulan estetik operasyonudur. Bazı durumlarda yağ hücrelerini bu yollarla yakmak kolay olmaz. İnatçı yağ hücresi olarak isimlendirilen bu yağ hücreleri, yağ aldırma estetiği gibi yöntemlerle vücut dışına çıkarılabilir. Günümüzde yağ aldırma estetiği hem kadınların hem erkeklerin sıkça başvurduğu bir estetik uygulama haline gelmiştir. Liposuction ameliyatıyla amaç kişiyi zayıflatmak değildir. Yağ aldırma estetiğinde amaç vücuda arzulanan hatları yeniden kazandırmak ve istenen vücut şeklini ortaya çıkarmaktır. Bu hedefle yola çıkarak yağ aldırma estetiği kapsamında sizler de hayal ettiğiniz vücuda yaklaşabilirsiniz. Zayıflama gibi diğer süreçlerde de yağ aldırma estetiği operasyonu destekleyici tedavi olarak görülebilir. Bu gibi durumlarda geçireceğiniz ameliyat mutlaka diyet ve egzersiz programları ile desteklenmelidir. Özetle yağ aldırma operasyonları ile daha güzel görünmenizi sağlamaktayız.

Yağ aldırma estetik operasyonlarında alanında büyük tecrübelere sahip cerrahlarımız, klasik liposuction, lazer liposuction ve son teknoloji teknik ultrasonik liposuction çeşidi olan case liposuction uygulamalarını kliniğimizde başarıyla uygulmaktadırlar. Kliniğimizde gerçekleştirilen muayene sonrasında ihtiyacınız olan tedavi süreci analiz edilir ve kullanılması gereken tüm yöntemler belirlenir. Bu süreçte cilt yapınıza uygun prosedürü uygulamak da titizlikte yaklaştığımız noktalardan bir tanesidir. Eğer ihtiyaç varsa liposuction yani yağ aldırma estetiği ile vücudunuzdan alınan yağların başka bir bölgeye lipofilling yöntemi ile enjekte edilmesi mümkündür. Böylece tüm vücut için arzulanan şekli kazanmak mümkündür.

Yağ aldırma estetiği yani liposuction uygulamalarının yapıldığı bölgeler arasında en yaygın olanlar karın, sırt, kalça, basen, uyluk, diz içi, boyun, çene altı gıdı bölgesi ve kollar yer almaktadır. Mevcut durumunuz değerlendirilerek özel olarak tek bölgeye odaklanılabileceği gibi, doktorlarımızın yapacağı analizler üzerine çok sayıda bölgeye tek bir operasyonla liposuction da uygulanabilir.

Operasyon:

  • Gerekli zaman: 30 dakika-3 saat
  • Anestezi çeşidi: Genel anestezi veya lokal anestezi


Olası yan etkiler:

  • Şişlik ve morluklar
  • Ödem ve hafif uyuşukluk hissi


İyileşme Süreci:

  • İşe veya Okula Dönüş: Uygulanan işleme göre değişebilir
  • Spor ya da Yorucu etkinlik: Uygulanan işleme göre değişebilir
  • Son Görünüm: 4-6 ay