BİZ SİZİ ARAYALIM

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Meme Büyütme

Tüm estetik operasyonları arasında ve kozmetik cerrahi operasyonlarında en sık rastlanan uygulamalardan bir tanesi meme büyütme estetik operasyonudur. Oldukça geniş bir yaş grubundan kadın hastalar meme büyütme operasyonu için kurumlara başvurmaktadır. Popüler olduğu için de çok fazla uygulanan ve estetik operasyonlar arasında daha sık yayılan bir estetik süreçtir. Göğüslerin anatomik gelişimi kişiden kişiye değişiklik gösterse de 19-20 yaşlarında tamamlanmaktadır. Bu yaş aralığını tamamlamış tüm kadınlar meme büyütme operasyonu talebinde bulunabilir. Meme büyütme operasyonunda ana motivasyon mevcut meme ölçüsünden memnun olunmamasıdır. Bu durumda meme büyütme operasyonu tercih edilebildiği gibi; hamilelikle birlikte gelen memede hacim kaydı, kilo kaybıyla birlikte oluşan memede hacim kaydı ve asimetrik meme ölçüleri, meme estetiği kapsamında meme büyütmeye en sık başvurulan nedenler arasındadır. Göğüslerin güzellik algısı üzerindeki etkisi sebebiyle kadın psikolojisinde de göğüslerin başka bir yeri vardır. Kadınların kendine olan güvenini yani özgüvenini yükseltebilmek için meme büyütme operasyonu tercih ettiği de bilinenler arasındadır.

Meme büyütme estetik cerrahi uygulamaları implant yerleştirmek ve yağ enjeksiyonu şeklinde iki farklı yöntem üzerinden başarıyla gerçekleştirilmektedir. Bu noktada operasyonu düzenleyecek ekibin ve kullanılacak malzemelerin önemi büyüktür. Çünkü estetik kaygılarla başlanan prosedürde kişinin arzulamadığı bir görüntü meydana gelsin istenmiyorsa ve yapılan işlemin kalıcı ya da uzun süreli olması talep ediliyorsa bu hususlara ayrıca önem verilmelidir. Bizler alanında profesyonel ekibimiz ve deneyimli cerrahlarımızla birlikte, sizler için en iyi olan FDI onaylı protezleri implant türü uygulamalarımızda kullanmaktayız. FDI onaylı protezlerimiz damla ve yuvarlak formlarda olmak üzere iki çeşittir. Burada hangi çeşidin kullanılacağı kişinin mevcut meme şekline göre belirlenmektedir. Elbette bu uzman doktorlarımızın yapacağı muayene ve analizlerle birlikte belirlenmektedir. Yağ enjeksiyonu uygulamasında ise hastanın kendisinden yağ alınır. Vücudun fazla yağ içeren bölgeleri tercih edilir ve yağ kitlesi vücuttan alınır. Daha sonra vücutta toplanan yağ kitlesi memeye enjekte edilir ve meme büyütme operasyonu gerçekleştirilir.

Meme büyütme estetik operasyonu hangi teknik üzerinden uygulanırsa uygulansın başarıyla gerçekleştirilen bir uygulama haline gelmiştir. Dolayısıyla korkulacak bir durumu yoktur. Ameliyat sonrası ilk dönemde hafif ağrılar olması normaldir. Ek olarak belirtmekte fayda olacak bir konu daha implant türü operasyonlarla alakalıdır. İmplant türü meme büyütme operasyonlarında kişilerin çekindiği konu emzirememektir. Ancak memeye entegre edilen meme protezleri süt kanallarına hiçbir şekilde zarar vermemektedir, dolayısıyla emzirmeniz için hiçbir sorun teşkil etmemektedir.

Operasyon:

  • Gerekli zaman: 1-2 saattir.
  • Anestezi çeşidi: Genel


Olası yan etkiler:

  • Geçici ağrı
  • Şişkinlik, göğüs ucunda geçici hissizlik


İyileşme Süreci:

  • İşe veya Okula Dönüş: 1 hafta
  • Spor ya da Yorucu etkinlik: 3-4 Hafta
  • Son Görünüm: Birkaç ay, 1 yıl, bazen daha fazla.