BİZ SİZİ ARAYALIM

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Pediyatrik Rehabilitasyon

Çocuk rehabilitasyonu, yetersizlikleri olan çocukların fizyolojik, anatomik ve çevresel sınırlamalarını en aza indirmeyi amaçlar. Bu çocukların fonksiyonel ve psikolojik bağımsızlıklarının kazanmalarında fizik tedavi ve rehabilitasyonun önemli bir yeri vardır. Kliniğimizde bu süreç Robotik Rehabilitasyon, Fizyoterapi uygulamaları, Havuz içi su uygulamaları, Konuşma Rehabilitasyonu gibi multidisipliner by09*ir yaklaşımla uygulanmaktadır. Egzersizler , cihaz tedavileri , ev proramı ve aile eğitimini kapsayan bütün tedavilerimizde çocuk ve ailesinin yaşam kalitesini arttırmak hedeflenir.

Kliniğimiz de kullanılan Robotik rehabilitasyon ve uzay Terapi kafesi ile çocuklarımızı daha modern ortamda egzersiz yapma ve teknolojiden faydalanma imkanı bulmaktadır. Son teknolojik uygulamalarla çocuklarımızda duyu, algı, motor gelişimler daha hızlı ilerlemekte bağımsızlıklarını daha hızlı kazanmaktadırlar

Bu tür rahatsızlığı olan çocuklarımızda uzman hekimlerin planlamış olduğu cerrahi öncesi ve sonrası uygulamalarda hastaya özel değerlendirme ve analiz yapılarak tedavi programı hazırlanmaktadır. İhtiyacı olan hastalarda cihaz  uygulamaları ve ortezleme profesyonel kadromuzla kliniğimizde uygulanmaktadır. Bu uygulamaların eğitimleri tedavi programlarımız içerisinde verilmektedir.

Doğuştan veya sonradan kazanılan Anoksit Beyin Hasarları ; Spina Bifida ,Musküler Distrofi,Hidrosefali,vb… hastalıklarda tedavi programları uygulanmaktadır.