BİZ SİZİ ARAYALIM

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Brezilya Popo Estetiği

Yerçekimi ve zamanın etkisiyle popo sıkı formunu ve görüntüsünü kaybedebilir. Elastikiyet özelliğinde azalma olan popolar düz bir form kazanabilir ya da gevşeme ve sarkma ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda popo estetiği kapsamında BBL yani Brazillian But Lift olarak da bilinen popo kaldırma estetiği uygulamasına başvurulabilir. Böylece kalçalarından şikayetçi olan hastaların arzuladıkları hatlı, belirgin, genç, dolgun ve sıkı kalça görüntüsü tekrar kazanılabilir. Burada elbette arzular ve deneyim birlikte ilerlemelidir. Kişinin arzularına ve isteklerine göre analiz ve araştırma sürecine girilerek, vücut tipine uygun bir form ortaya çıkarılması amaçlanmaktadır. Böylece kişiler doğru vücut tipi içinde kendilerinden daha memnun olabilirler. Günümüzde popo estetiği, estetik operasyonlar arasında popülerliği git gide artan bir uygulama olmakla birlikte hastalarımızın da sıkça talep ettiği cerrahi bir estetik uygulamasına dönüşmüştür.

Popo estetiğinin bu denli popülerleşmesi ve daha çok tercih edilir olmasında bazı faktörlerin önemi büyük. Çünkü popo estetiği uygulamasıyla birlikte hastaların bel, karın ve basen bölgesi de sürece entegre edilebiliyor. Böylece kişiler rahatsız oldukları büyük bir alan üzerinde işlem yaptırabilme imkanı kazanıyorlar. Özellikle tercih edilen ek estetik uygulaması bu bölgelere uygulanan liposuction uygulamasıdır. Üstelik bu bölgeden liposuction ile birlikte alınan yağ kitlesi, kök hücre yönüyle zenginleştirildikten sonra kalçaya enjekte edilir ve kalçanın arzulanan görüntüsü için kullanılır. Daha dolgun, hatlı ve dik bir kalça ortaya çıkarılır ve daha cezbedici bir görüntü elde edilir.

Popo estetiği operasyonunda çoğunlukla tercih edilen prosedür yağ enjeksiyonu içermektedir. Ancak bazı durumlarda, özellikle hasta çok zayıfsa, implant yerleştirmek de alternatif çözüm yolu olarak devreye sokulmaktadır. Popo estetiğinde de süreç hastanın kişisel özelliklerine göre en uygun yöntemin belirlenmesiyle ilerlemektedir.

Operasyon:

  • Gerekli zaman: 1-3 saat
  • Anestezi çeşidi: Genel anestezi


Olası yan etkiler:

  • Şişme, morarma
  • Hafif ağrı


İyileşme Süreci:

  • İşe veya Okula Dönüş: 2 hafta içinde ancak 8 haftalık periyotta popo üzerine direkt oturulmaması gerekmektedir
  • Spor ya da Yorucu etkinlik: 6-8 hafta
  • Son Görünüm: Min 3 ay